Savingsrate - eerste zes maanden van 2025
Het is alweer een tijd geleden dat ik een update heb geplaatst over mijn savingsrate namelijk Q4 2023. Hoog tijd voor een update hoe we er nu voor staan.
Overzicht
Laten we zoals altijd beginnen met een overzichtje hoe we ervoor staan dit jaar tot nu toe:
Duiding cijfers
Wie vergelijkt met mijn laatste kwartaal update uit 2023 vallen een aantal dingen op aan de cijfers. Deze zijn namelijk veel stabieler dan in 2023. De reden hiervoor is dat ik veel minder potjes bijhoud en dat zie je direct terug in de spaar/beleggingen toevoegingen die lager zijn en ik heb afgelopen jaar niet een afroming gedaan van mijn betaalrekening naar de beleggingen. Tevens deden we dit jaar een zeer grote aankoop in de vorm van een warmtepomp waardoor de bonus die in april werd uitbetaald in combinatie met de afroming van de betaalrekening verdwenen was.
Als gevolg hiervan kan ik na de eerste zes maanden van het jaar slechts 18.840 euro noteren als toegevoegde waarde. Waar dit in 2024 en 2023 30.000 om 31.000 euro respectievelijk mocht noteren. Dat is een substantieel verschil uiteraard en daarmee gaat 2025 per definitie de boeken in als “duur” jaar met een lagere savingsrate tot gevolg.
Toch is het niet allemaal kommer en kwel want met een savingsrate tot nu toe van 58,03% om 48,09% (SR + betaalrekening). Is het nog meer dan prima en mogen we zeker niet klagen, zeker niet gezien de grote uitgave die er heeft plaatsgevonden.
Standaard maand
Kijken we naar een gewone maand waarin er geen specifieke dingen plaatsvinden is mijn savingsrate dit jaar van rond de 70%. Neem ik de betaalrekening mee is dit inmiddels 68% geworden. Dat is hoger dan mijn langjarige gemiddelde van 60%. En ook nog boven de gewenste 65%. Maar dit hou ik nooit het hele jaar vol en zeker in de laatste maanden van het jaar is de savingsrate altijd om te huilen vanwege de betaling van de zorgverzekering en de vele cadeau’s en aankopen voor kerst en sinterklaas.
In perspectief met andere jaren
Zetten we de savingsrate op een rij komen we tot de volgende grafiek vanaf 2009 hoe het de afgelopen 16 jaar is gegaan.
Hierin zien we een duidelijk patroon waarbij we van een behoorlijk grillig patroon (maar wel altijd positief op 2016 na) naar zeer stabiel zijn gegaan. Maar ook is te zien dat ik vorig jaar en dit jaar een iets lager savingsrate heb behaald dan de jaren hiervoor. Vorig jaar was het de schuld van de aankoop van de airco en zonnepanelen. Dit jaar is het de schuld van de warmtepomp. Maar nog steeds een zeer stabiele afgelopen jaren.
Ontwikkeling naar tweede helft 2025
Stabiel patroon +/- 65% - 70% SR tot aan het einde van het jaar waarna deze weer wegzakt door de zorgverzekering en mogelijk vakantie. Ik ben benieuwd of die uitspraak uitkomt ;-)
Hoe gaat het met jullie savingsrate?
Reacties