Aankomende klusjes in huis voor de herfst

 Luxe of Zuinig heeft na de vakantie periode maar weer eens een lijstje gemaakt met klusjes die ik in huis gedaan moet hebben voor het stookseizoen weer eraan komt. Wat moet er allemaal gebeuren en hoe staat het ervoor?



Aankomende klusjes

Ik heb de volgende klussen bedacht die gedaan moeten worden en ik zelf ga uitvoeren.

WatBesparingOpbrengst
Buiten schilderen€1,800.00
Knieschotten isoleren€500.00
Marktplaats vullen€250.00
Verwarming/WP onderhoud€250.00
Totaal€2,800.00

Dan denk je maar kost dat allemaal inderdaad zoveel? Jazeker als je het laat doen door iemand schrik je je kapot van de kosten die op arbeid zitten.
Nu ik zelf mijn tijd indeel is het ook veel makkelijker om dit in te plannen en daadwerkelijk uit te voeren. 

Vooral de schilder is hierbij de grote uitschieter waarbij dit nog de goedkoopste prijs was. Ik wilde namelijk het door een schilder laten doen, maar doordat de prijzen zo uiteen lopen wat ze vragen en dit de goedkoopste was heb ik dit maar als bedrag genomen.

Een potje verf zelf kopen en tijd investeren is nu een no-brainer zeker met dit soort bedragen. Daar heb ik mij eerder al eens over verwonderd maar als je met je handen kan werken dan kan je echt goud geld verdienen met alles. Wellicht moet ik zelf ook maar klusser gaan worden... 

Een onderhouds contract voor een warmtepomp heb ik bewust niet afgesloten omdat onderhoud prima door jezelf gedaan kan worden, evenals het cv circuit op orde houden. Dat scheelt per jaar ook 250 euro in mijn geval.

De knieschotten isoleren staat ook op mijn lijstje, nog een restpuntje uit het verleden toen ik de technische ruimte had geisoleerd. Dit is een klusje waar ik alleen geen zin in heb. Maar ook hier geldt, ik heb de spullen nog in huis, dat arbeid onwijs duur is op een onke plek. Als ik het zelf dus doe dan scheelt dat zo weer 500 euro.

Marktplaats i ook een missie, want we gaan ook weer even een grote schoonmaak houden en elke keer kunnen we, doordat de kinderen doorgroeien, weer een hoop spullen verkopen en vinden we toch weer nieuwe zaken die ook verkocht kunnen worden. Elke keer weer verbazing. We hebben nu weer een batch op marktplaats gezet die 250 euro op gaat leveren. 

Bij elkaar hebben we het hierdoor toch even over 2800 euro besparing! En dat vind ik toch behoorlijk veel. Meer dan ik had gedacht.

Meer zelf klussen doen

Het loont dus om zelf meer klusjes te doen. Als je de tijd hebt en het gewoon probeert zal je zien dat het allemaal niet zo spannend is om voor elkaar te krijgen en kan je ook meer dan je zelf denkt. Daar ben ik zelf ook al achter gekomen want tegenwoordig is het, door die hoge prijzen, wel het eerste wat ik zeg om het zelf te proberen voordat ik iemand inhuur. Het scheelt in totaal zoveel geld dat ik die euro's liever in mijn zak hou. Bovendien leer ik er alleen maar van waardoor het de volgende keer ook nog een makkelijker gaat dan gedacht.

Doen jullie ook zelf meer eigen klussen?



Reacties

Sas zei…
Jazeker, al heel wat afgeklust de afgelopen jaren en nog meer op de lijst. Voor het eerlijke verhaal moet je wel ook de tijdsduur goed inschatten. Dat valt me als tijdsoptimist wel tegen soms, puntjes op de i kosten toch meer tijd dan ingeschat. Hopen op droger weer voor je verfklus.

Populaire posts van deze blog

Een thuisaccu besteld - 48.2 kWh!

Waarom we niet verder aflossen op onze hypotheek

Balans Energie review- 48.2 kWh thuisbatterij - 6 maanden later