Waarom ik ooit begon met Luxe of Zuinig (en waarom ik doorga)

 In december 2011 begon mijn reis als Luxe of Zuinig. Dat is bijna 14 jaar geleden. Wat was de oorspronkelijke motivatie en hoe sta ik er nu in? Tijd om eens dieper te graven in de redenen van het hebben van een blog!

Terug in de tijd - 14 jaar geleden

14 jaar geleden was ik 24 jaar, en we hadden net onze woning gekocht. Het was een interessante tijd, want huizen waren aan de straatstenen niet kwijt te raken en daar waren wij. Broekies van 24 jaar die een huis kwamen kopen. Ze geloofde er niets van en wilde zelfs na een geaccepteerd bod, de open huizen dagen door laten gaan. Daar was Luxe of Zuinig niet zo van en dus hebben we ervoor gezorgd dat dit niet doorging. We hadden het immers al gekocht! Het zit mij 14 jaar later nog steeds dwars. Maar goed we wonen er nog steeds en zijn er ook nog erg tevreden over.

Ik was echter altijd al bezig met financien en gezien een huis regelen nogal wat werk is evenals, hoe zorg je nu voor een goed huishouden? Allemaal vragen die ik zelf ook nog moest uitzoeken en uitvinden en ik graag wilde delen met de buitenwereld. Niet alleen om andere te helpen, maar ook voor mijzelf als naslagwerk waarom ik bepaalde keuzes maak.

In het begin waren het vooral korte berichten. Bloggen was ook nieuw voor mij en ik wilde zoveel mogelijk onderwerpen aanboren. Niet alleen voor potentiele lezers, maar ook om mijzelf verder te onderwijzen en onderzoek te doen naar onderwerpen. Zeker in het begin vrij algemeen, maar naarmate de jaren vorderde werd ik steeds persoonlijker. Zowel op onderwerpen, als op het delen van mijn financiele cijfers.
Vooral dit laatste is een behoorlijke stap geweest, maar inmiddels is er genoeg op dit blog te vinden hoe onze uitgaven, inkomsten en vooral belanrijk, nettowaarde is.

Gegroeid en veranderd

Zoals voor iedereen, geldt dit ook voor Luxe of Zuinig. We zijn in die 14 jaar gegroeid en veranderd. Er is een hoop veranderd, van het verbouwen van het hele huis, tot het krijgen van twee kinderen. Van aanpassingen van werkgever tot omgaan met het hele corona gebeuren. Alle ervaringen die we hebben gehad hebben uiteindelijk weer invloed op onze verdere keuzes en gedachtes over het leven. Zeker na het krijgen van onze kinderen zijn onze gedachtes en behoeftes enorm veranderd ten op zichtte van daarvoor. We zijn nu echt een gezin met andere motivaties en behoeftes.Dat zie ik ook zelf terug in mijn schrijfwerk en keuzes die ik maak. Echter de rode draad is wel gebleven in al mijn schrijfsels. Ik onderzoek alles, belicht verschillende situaties en maak pas een keuze als ik daar echt 100% achtersta. Dat is op zich niet verassend, maar het is wel mooi om te zien dat ik in de afgelopen 14 jaar hier steeds beter in ben geworden om sneller tot een conclusie te komen. Daar zit uiteraard een stukje levenservaring bij, maar ook omdat ik simpelweg beter en sneller weet welke dingen ik belangrijk vind.

De wereld gaat harder en sneller

Wel valt op dat de wereld steeds sneller en harder gaat. Dit is te zien op de thema's duurzaamheid en energie. Maar ook op financieel vlak en de keuzes die mensen moeten maken doordat de inflatie ook hard om zich heen grijpt. De thema's worden complexer en ik hoor steeds meer mensen afhaken om gedegen onderzoek te doen, terwijl het makkelijker dan ooit is voor cowboy bedrijven om juist in deze markten te springen. Dat is een doorn in mijn oog en ik hoop dat dit snel weer meer gaat normaliseren. Ik ben er echter bang voor. Zeker omdat de maatschappij meer aan het verharden is en polarisatie op een comeback is. Dat vind ik zelf erg jammer want het zorgt er ook voor dat open dialogen en discussies moeilijker worden om te houden. Je wordt gauw in een hokje gezet waar je eigenlijk niet in hoort vanwege een mening.

De keuze van een blog houden

Ik heb meerdere keren daardoor op het punt gestaan om te stoppen met bloggen, commentaar die op zijn zachtst gezegd, niet zo vriendelijk was. Maar elke keer kom ik weer terug bij de orginele reden waarom ik uberhaubt een blog was gestart. Voor mijzelf nieuwe dingen onderzoeken, nieuwesgierig te zijn wat het oplevert en gedurende de jaren mijn reis naar FIRE te documenteren en te beschrijven. Voor de mensen die het fijn vinden om te lezen en er wat aan hebben. Super. Voor de mensen die het niet nuttig vinden, helemaal prima ieder zo zijn ding. 
Elke keer vind ik toch weer nieuwe inspiratie en nieuw uitzoekwerk wat mij bezig houd en weer nieuwe inzichten geeft. Elke dag leer ik weer opnieuw en dat geeft mij toch ook wat inspiratie. 

Wat gaat de toekomst brengen?

De vraag is, hoe lang blijf ik nog doorbloggen? Altijd? Nog een jaar? Nog 5 jaar? ik heb er geen antwoord op. Maar die vraag stelde ik mijzelf ook 4 jaar geleden en hier ben ik nog steeds. Er zijn weer nieuwe onderwerpen, nieuwe keuzes en nieuwe levensfases waar we doorheen gaan. Inspiratie zal er dus altijd wel zijn en wie weet vind iemand anders het ook nog inspirerend om te lezen. Voor mijzelf is het een fijne uitlaatklep in ieder geval!

Op naar 15 jaar bloggen!

Reacties

Anoniem zei…
Geweldig, gefeliciteerd.
Doorgaan!!!!!

Loes
Goed zo. Het is bekend dat financiƫle bloggers met ruim geld niet zo gevolgd worden. In mijn directe omgeving merk ik ook dat ik boven de directe omgeving financieel uitstijg. Vaak negatieve opmerkingen tot gevolg.
Anoniem zei…
Super! Ik lees je graag en 14 jaar is een mooie mijlpaal.
Anoniem zei…
Super! Ik lees je graag en 14 jaar is een mooie mijlpaal.
Marianne zei…
Ging per ongeluk anoniem
Mr Groeigeld zei…
14 jaar alweer, gefeliciteerd! Gewoon door blijven gaan, er komen genoeg interessante onderwerpen voorbij om erover te blijven bloggen.
Tom zei…
Gefeliciteerd! Wat een jubilea vandaag. Geldnerd ook al vanochtend :)
Meer door minder zei…
Vooral doorgaan, misschien ook een keer een gastblog met mevrouw Luxe of Zuinig in de hoofdrol.
Gefeliciteerd en fijn dat je nog even (of langer dan even) doorgaat met bloggen. En het hoeft niet wekelijks hĆØ? Af en toe, als het uitkomt, is ook goed.
Meneer Elders zei…
Gefeliciteerd met deze mooie mijlpaal! Ik volg jouw blog al zolang als ik me kan herinneren. We zijn echt twee oude mannetjes in de blogewereld, ondanks ons leeftijdsverschil…. šŸ˜‰ Dat er nog vele jaren en blogposts mogen volgen.
Van harte gefeliciteerd! Wij volgden je blog ook altijd, maar wij hebben een pauze van zeker 5 jaar genomen van het bloggen. Ik herken zeker wat je zegt: door een stuk te schrijven krijg je meer inzichten en kun je de voordelen en nadelen goed op een rijtje zetten. En soms zit daar leuk commentaar bij waar je wat mee kunt, en soms ook niet. In ieder geval misten wij onze persoonlijke reflectie en dus weer gestart!

Populaire posts van deze blog

Van CV ketel naar Warmtepomp - Luxe of Zuinig gaat ervoor

De weg naar FIRE: mijn plan voor de komende 2 jaar

Een nieuwe baan!?