Onze maanduitgaven - terugblik op de afgelopen 5 maanden

 Wat is het een tijd geleden dat ik hierover heb geblogd zeg! Ik ben ergens gestopt met het maandelijks delen van onze uitgaven. Maar dat betekent niet dat ik het niet meer bijhou natuurlijk! Tijd om daarmee eens te kijken hoe het met ons maandbudget gaat van de afgelopen vijf maanden.


Maandbudget - afgelopen vijf maanden


Stabiel saai

Wat opvalt in de afgelopen vijf maanden is dat een hoop "gewoontes" zijn die allemaal doorlopen zonder grote variaties. Dat is goed nieuws, want dat betekent dat wij qua uitgaven ook vrij voorspelbaar zijn en er weinig spannende dingen te melden zijn. Als ik 1 ding wel heb geleerd in de vele vele jaren dat ik mijn financien bijhou is het wel dat saai goed is.

Wat valt dan wel op?

Er zijn uiteraard wel een paar posten die voor afwijkingen zorgen. Laten we beginnen van groot naar klein.

Auto onderhoud
Dit is een grote, waar ik ook afzonderlijk over heb geblogd, die nog steeds pijn doet in het budget. Deze was dusdanig hoog dat ik bang ben dat dit een grote stempel zet op ons totale gemiddelde. Het was helaas wel een uitgave die nodig was, maar ook voor een groot gedeelte voorkomen had kunnen worden door eerder aan de bel te trekken. Ik dacht dat het wel mee zou vallen maar helaas was het toch erger dan gedacht. Het zei zo.

Eten
Het budget voor het eten is altijd een lastige in huize Luxe of Zuinig. We doen zuinig, eten via de aanbiedingen maar schieten toch vaak weer een beetje door de duurdere kant op. Dit jaar is het daarbij sowieso wat lastiger omdat we een diet volgen. En dat, weet ik uit ervaring, is altijd duurder dan normaal eten omdat je dingen eet die NIET in de aanbieding zijn. Ik ben dan ook wel bewust van het feit dat we hier meer geld aan uitgeven de afgelopen tijd, maar ook de komende tijd. Daarnaast hebben we bij verjaardagen toch altijd dat het wel even mag. Hierdoor fluctueert het budget van het eten erg vaak en is er geen lijn op te trekken. Ook dit is een bekende waar nu weinig aan te doen valt maar we wel zoveel mogelijk op proberen te letten.


Aankopen gezamenlijk
Deze is afgelopen maand opeens omhoog geschoten, waar eerdere maanden zeer stabiel waren. Een echte verklaring heb ik er niet voor, afgezien dat we een verjaardagscadeau hebben gekocht en blijkbaar toch meer zaken voor onszelf. Zeker iets om in de gaten te houden al verwacht ik dat deze in juni toch echt wel weer gedaald is.


Gemiddelde uitgaven per persoon

Nemen we alle kosten mee, inclusief het spaargedeelte. Dan komen we nu gemiddeld na 5 maanden uit op €1,931.19 P.P.

Dat is hoger dan de beoogde €1500 en ver ook. Maar als we alle spaarbedragen eraf halen komen we uit op een bedrag van €1614.52 en dat is al meer in de richting van de €1500. En raad eens wie de oorzaak is van het niet halen van dat bedrag.... Juist ja, het auto onderhoud. Halen we die eraf dan komen we uit kom een gemiddelde uitgaven van €1279.07 en dat is weer zwaar onder het bedrag wat we op hopen. Zo zie je maar hoe een grote uitgave impact kan hebben op de lopende gemiddelde uitgaven. Voor nu ga ik uit van het PP bedrag voor alle spaarbedragen eraf gaan, want anders gaan we dubbel tellen wat uiteraard niet goed is.

Toekomst voorspellen

Wat zijn de verwachtingen voor de overige maanden? Daar heb ik wel een idee bij. Volgende maand zullen we op vakantie gaan en dat betekent van oudsher dat de vakantiemaand een dure maand zal gaan worden. Daar hebben we voor gespaard (zie ook budget vakantie sparen) maar betekent wel dat we dus geld gaan uitgeven waardoor de uitgaven zullen stijgen.

Augustus zal een goedkopere maand worden evenals september, oktober. November zullen de kosten weer stijgen door de pre-aankopen van sinterklaas en december is meestal ook een dure maand, vooral voor het eten en de vele feestdagen.

Toch verwacht ik dit jaar onder de €1500 p.p. te blijven. Want ik heb geen grote uitgaven die ik gepland heb (nog niet althans) die ervoor zorgen dat de kosten dusdanig stijgen dat we hier het eens over moeten hebben. Met andere woorden we kabbelen lekker voort!

Hoe gaat het met jullie budget?











Reacties

Populaire posts van deze blog

Een thuisaccu besteld - 48.2 kWh!

Waarom we niet verder aflossen op onze hypotheek

De weg naar FIRE: mijn plan voor de komende 2 jaar